PORTAL DLA PROFESJONALISTÓW

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niniejsza strona i prezentowane na niej treści dotyczące wyrobów medycznych są przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów zajmujących się ich używaniem lub obrotem (tj. w szczególności osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników)


W celu przejścia na stronę potwierdź status profesjonalisty:
JESTEM PROFESJONALISTĄ NIE JESTEM PROFESJONALISTĄ

CDR EliteFONA XDC jest to nowoczesny i bezpieczny punktowy aparat diagnostyczny do wykonywania zdjęć punktowych. Posiada ważne certyfikaty bezpieczeństwa i jakości. Umożliwia bezpieczne wykonywanie zdjęć dzieciom z zastosowaniem oprogramowania zmniejszającego dawkę promieniowania. Będące w zestawie pozycjonery dają stabilne mocowanie czujnika, zapobiegające ustawieniu czujnika pod złym kątem w czasie ekspozycji. Pozwalają na wykonanie dokładnego zdjęcia.
Aparat punktowy Fona XDC posiada ognisko o wartości 0,4mm x 0,4 mm, pozwalające na wykonanie zdjęć wysokiej jakości i ostrości. Solidnie wykonane i stabilne ramiona nożycowe dają precyzyjne ustawienie głowicy RTG w każdej pozycji ekspozycyjnej. W połączeniu z czujnikiem cyfrowym CDR Elite o rzeczywistej rozdzielczości 22 lp/mm pozwala oglądać szczegóły o wielkości 0,1 mm w bardzo dobrej jakości, dając bardzo ostry i precyzyjny obraz struktur anatomicznych na każdym zdjęciu. Aparat XDC jest przystosowany do sterowania bezprzewodowego co pozwala na wykonanie ekspozycji bez zbędnych przewodów oraz wykonywania specjalnych instalacji. Intuicyjne oprogramowanie wyposażone w zestaw filtrów, umożliwia szczegółową diagnostykę interesujących obszarów. Pozwala ono na  katalogowanie pacjentów, tworzenie rekordów, pracę w standardzie DICOM oraz swobodną edycję i wyostrzanie szczegółów wykonanych ekspozycji. Aparat jest stosowany w celach diagnostycznych, stanowi szybką i skuteczną pomoc w rozwiązywaniu problemów dotyczących koron oraz korzeni wszystkich zębów. Aparat punktowy Fona XDC posiada ognisko o wartości 0,4mm x 0,4 mm, pozwalające na wykonanie zdjęć wysokiej jakości i ostrości. Solidnie wykonane i stabilne ramiona nożycowe dają precyzyjne ustawienie głowicy RTG w każdej pozycji ekspozycyjnej. W połączeniu z czujnikiem cyfrowym STELLARIS o rzeczywistej rozdzielczości 33 lp/mm pozwala oglądać szczegóły o wielkości 0,1 mm w bardzo dobrej jakości, dając bardzo ostry i precyzyjny obraz struktur anatomicznych na każdym zdjęciu. Aparat XDC jest przystosowany do sterowania bezprzewodowego co pozwala na wykonanie ekspozycji bez zbędnych przewodów oraz wykonywania specjalnych instalacji. Intuicyjne oprogramowanie wyposażone w zestaw filtrów, umożliwia szczegółową diagnostykę interesujących obszarów. Pozwala ono na  katalogowanie pacjentów, tworzenie rekordów, pracę w standardzie DICOM oraz swobodną edycję i wyostrzanie szczegółów wykonanych ekspozycji. Aparat jest stosowany w celach diagnostycznych, stanowi szybką i skuteczną pomoc w rozwiązywaniu problemów dotyczących koron oraz korzeni wszystkich zębów. 

Zaawansowana technologia DC


Najnowocześniejsza technologia DC, najmniejszy punkt ogniskowania o wielkości 0,4 oraz szeroki zakres zdefiniowanych wstępnie ustawień ekspozycji zapewniają doskonałą jakość obrazu oraz niskie dawki promieniowania otrzymywanego przez pacjentów. Uzyskaj wszystkie informacje szczegółowe niezbędne do precyzyjnej diagnostyki.

Elastyczność integracji


Dostępne w wersji przenośnej i montowanej na ścianie z ramieniem przedłużającym w czterech różnych długościach urządzenie XDC łatwo dopasowuje się do danej praktyki stomatologicznej. System mocowania na ścianie oraz czasomierz można instalować oddzielnie, co zapewnia jeszcze większą elastyczność codziennej pracy.

Łatwe i stabilne pozycjonowanie


Lekkie, solidne i stabilne ramię zapewnia płynny ruch i wiarygodne pozycjonowanie. Mechaniczny system jest oparty na sprawdzonych urządzeniach X70 oraz XDG. Tysiące zadowolonych klientów ma możliwość korzystania z ergonomii, łatwości pozycjonowania i stabilności końcowej pozycji każdego dnia.

Zdalne rozwiązanie


System do montażu na ścianie oraz czasomierz można instalować oddzielnie, co umożliwia kontrolowanie ekspozycji poza pracownią RTG. To rozwiązanie zapewnia ochronę radiologiczną, a także łatwą instalację i dopasowanie do praktyki stomatologicznej.

Automatyczny wyświetlacz DAP

Urządzenie XDC firmy FONA zapewnia odpowiednie ustawienia ekspozycji w celu zagwarantowania obrazów 
o wysokiej jakości. Wbudowany moduł DAP (ang. dose area product) pozwala na monitorowanie dawki, przez 
co wspiera procedury bezpieczeństwa i ochronę radiologiczną pacjenta. Dawka może być wyświetlana podczas każdej ekspozycji na wyświetlaczu panelu sterowania urządzenia XDC.

Doskonała jakość obrazu z CDR Elite


Doskonała technologia CMOS APS (ang. Active Pixel Sensor) zastosowana w urządzeniu CDRelite pozwala na uzyskanie ostrych obrazów o wysokiej rozdzielczości 22 lp/mm i niskim szumie, na których widoczne są nawet najmniejsze szczegóły, co umożliwia zaspokojenie codziennych potrzeb i dokładną diagnostykę.

Unikalny wymienialny przewód


Urządzenie CDRelite korzysta z unikalnej technologii wyjmowanego przewodu w przypadku wszystkich trzech rozmiarów detektora. Również Twój gabinet stomatologiczny może cieszyć się prostotą i wygodą jednoetapowej wymiany kabla, procesu gwarantującego bezpieczną inwestycję.

Gotowość do ekspozycji przez cały czas


Urządzenie CDRelite jest zawsze gotowe do ekspozycji. Nie jest konieczna aktywacja detektora poprzez naciśnięcie przycisku, co sprawia, że proces akwizycji jest łatwiejszy, a konieczność powtarzania ekspozycji zostaje zminimalizowana.

Oprogramowanie do obrazowania ORISWin DG Suite 4


Zoptymalizuj swój tok pracy poprzez zarządzanie danymi pacjentów, akwizycją oraz poprawkami obrazu za pomocą jednej aplikacji. Oprogramowanie OrisWin DG Suite jest kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami do obrazowania cyfrowego firmy FONA  i doskonale wpasowuje się do istniejącej sieci w klinice stomatologicznej.

DANE TECHNICZNE XDC

  

Generator

Prąd stały (DC)

Punkt ogniskowania

0,4 (IEC 336/1997)

Napięcie lampy

60 kV/70 kV (wybierane)

Prąd lampy

7 mA

Napięcie linii

100 V/230 V, 50 Hz/60 Hz

Odległość od źródła do skóry

Standardowa: 20 cm (opcjonalnie 30 cm)

Czas ekspozycji

0,01–3,2 s

Programy dla poszczególnych wielkości pacjenta

Dorosły, dziecko

Liczba zdefiniowanych wstępnie programów anatomicznych

9

Zdefiniowane wstępnie programy detektora

Klisza, płytka fosforowa, detektor

Zasięg użytkowy — przy SSD 20 cm

143 cm z krótkim ramieniem przedłużającym (30 cm)173 cm ze średnim ramieniem przedłużającym (60 cm) 193 cm z długim ramieniem przedłużającym (80 cm) 213 cm z bardzo długim ramieniem przedłużającym (100 cm)

Zasięg użytkowy — przy SSD 30 cm

133 cm z krótkim ramieniem przedłużającym (30 cm)163 cm ze średnim ramieniem przedłużającym (60 cm) 183 cm z długim ramieniem przedłużającym (80 cm) 203 cm z bardzo długim ramieniem przedłużającym (100 cm)


DANE TECHNICZNE CDR ELITE

 

Technologia

CMOS APS (Active Pixel Sensor)

Stosunek sygnału do szumu

120:1

Grubość detektora

< 5 mm

Wymiary zewnętrzne

Detektor w rozmiarze 0: 31 mm x 22 mm, Detektor w rozmiarze 1: 37 mm x 24 mm, Detektor w rozmiarze 2: 43 mm x 30 mm

Aktywny obszar detektora

Detektor w rozmiarze 0: 24 mm x 18 mm, Detektor w rozmiarze 1: 30 mm x 20 mm, Detektor w rozmiarze 2: 36 mm x 26 mm

Interfejs

High Speed USB 2.0

Długość kabla detektora

0,90 m – 1,80 m – 2,70 m

Długość kabla USB

5 m

 

 

3 Lata Gwarancji Aparat Fona XDC

2 Lata Gwarancji Radiografia Fona CDR EliteStrona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji